اجرای طرح شنبه های کتاب در اولویت برنامه های هفته کتاب
اجراي طرح شنبه هاي کتاب در اولويت برنامه هاي هفته کتاب
مدیر ستاد فهمای جنوب کرمان خبر داد

اجرای طرح شنبه های کتاب در اولویت برنامه های هفته کتاب

برنامه هاي بزرگداشت هفته کتاب و کتابخواني در سطح کانون هاي مساجد جنوب کرمان مجازي برگزار مي شود و اطلاع رساني طرح شنبه هاي کتاب به  کليه کانون هاي منطقه در اولويت برنامه هاي اين ستاد قرار دارد.
شناسه خبر : 19671 تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۸:۳۳

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه اي (فهما) از جنوب استان کرمان، نشست برنامه ريزي بزرگداشت هفته کتاب و کتابخواني برگزار شد. مجيد خوبي زاده در اين نشست، گفت: با توجه به شرايط فعلي که جنوب کرمان با وضعيت قرمز کرونا مواجه است بنابراين برنامه هاي بزرگداشت بيست و هشتمين دوره هفته کتاب جمهوري اسلامي ايران در سطح کانون هاي مساجد جنوب کرمان حول فضاي مجازي برگزار مي شود.  

 

مدير ستاد فهماي جنوب کرمان افزود: در همين راستا اطلاع رساني طرح شنبه هاي کتاب به  کليه کانون هاي منطقه در اولويت برنامه هاي اين ستاد قرار دارد.

 

وي بيان کرد: يکي از ويژه برنامه هاي بزرگداشت هفته کتاب و کتابخواني، اجراي برنامه محوري شنبه هاي کتاب  در مسجد جامع شهرستان جيرفت با حضور امام جمعه اين شهر است.

 

خوبي زاده گفت: قرار است طرح رواق کتاب از طريق ارتباط ويدئو کنفرانسي با استان چهارمحال و بختياري که استان معين اين طرح در سطح کشور است، افتتاح شود.

 

 مدير ستاد فهماي جنوب کرمان ادامه داد: برقراري ارتباط تلفني با کانون ها در خصوص ثبت و به روز رساني اطلاعات کتابخانه ها و نيز ترغيب کتابداران به شرکت در دوره آموزشي کتابداران يکي ديگر از برنامه هايي است که از سوي ستاد هماهنگي کانون هاي مساجد جنوب کرمان به طور جدي پيگيري مي شود.

 

وي عنوان کرد: علاوه بر اين کانون هاي فرهنگي هنري مساجد جنوب کرمان در راستاي بزرگداشت هفته کتاب و کتابخواني مي توانند پوستر، موشن گرافيک، اينفوگرافيک، عکس و فيلم از اجراي طرح شنبه هاي کتاب تهيه کرده و با استفاده از بستر فضاي مجازي در قالب «# شنبه هاي-کتاب-مساجد» در صفحه کانون مساجد و گروه ها منتشر کنند.

 

خوبي زاده افزود: انتشار فايل هاي مربوط به فرمايشات مقام معظم رهبري، مسئولين استاني، شخصيت ها و افراد صاحب نظر در خصوص اهميت کتاب و کتابخواني يکي ديگر از ويژه برنامه هايي است که مي توان در قالب اين پويش اجرا کرد.

 

وی گفت: تکريم فعالان حوزه کتاب در قالب طرح سه شنبه هاي تکريم تا پايان هفته کتاب در سطح کانون ها و ستاد و همچنين بازديد ميداني يا ارتباط تصويري با کتابخانه هاي برتر استان از ديگر برنامه هاي بزرگداشت اين هفته است.

 

مدیر ستاد کانون های مساجد جنوب استان کرمان تصریح کرد: علاوه بر اين قرار است فيلم هايي از معرفي کتاب هاي مفيد و ارزشمند توسط مسئولين تهيه شده و علاوه بر بارگذاري در سامانه بچه هاي مسجد، در سطح فضاي مجازي نيز منتشر شده تا از اين طريق به ترويج فرهنگ کتاب و کتابخواني کمک شود.

 

خوبي زاده با اشاره به برگزاري مسابقات کتابخواني، اظهار کرد: قصد داريم از ظرفيت کانون فرهنگي هنري فاطمه ها که عمده فعاليت هاي آن حول محور کتاب و کتابخواني است براي برگزاري مسابقات استاني کتابخواني استفاده کنيم.

 

مدير ستاد فهماي جنوب کرمان گفت: ترغيب اعضاي کانون ها نسبت به مشارکت گسترده در مسابقات کتابخواني موجود در سامانه از جمله زني که پيامبر بود، جاذبه حسيني و امام حسين (ع) از ديگر برنامه هاي بزرگداشت هفته کتاب و کتابخواني در سطح کانون هاي مساجد جنوب کرمان است.