اجرای طرح شنبه‌های کتاب، اولویت ستاد کانون‌های مساجد جنوب کرمان در هفته کتاب
اجراي طرح شنبه‌هاي کتاب، اولويت ستاد کانون‌هاي مساجد جنوب کرمان در هفته کتاب

اجرای طرح شنبه‌های کتاب، اولویت ستاد کانون‌های مساجد جنوب کرمان در هفته کتاب

برنامه هاي بزرگداشت هفته کتاب و کتابخواني در سطح کانون هاي مساجد جنوب کرمان مجازي برگزار مي شود و اطلاع رساني طرح شنبه هاي کتاب به کليه کانون هاي منطقه در اولويت برنامه هاي اين ستاد قرار دارد.
شناسه خبر : 19674 تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۰۷:۴۴

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از جنوب استان کرمان، نشست برنامه ریزی بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد.


مجید خوبی زاده در این نشست، گفت: با توجه به شرایط فعلی که جنوب کرمان با وضعیت قرمز کرونا مواجه است بنابراین برنامه های بزرگداشت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در سطح کانون های مساجد جنوب کرمان حول فضای مجازی برگزار می شود.

 

 مدیر ستاد فهمای جنوب کرمان افزود: در همین راستا اطلاع رسانی طرح شنبه های کتاب به  کلیه کانون های منطقه در اولویت برنامه های این ستاد قرار دارد.

 

وی بیان کرد: یکی از ویژه برنامه های بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی، اجرای برنامه محوری شنبه های کتاب  در مسجد جامع شهرستان جیرفت با حضور امام جمعه این شهر است.

 

خوبی زاده اظهار کرد: قرار است طرح رواق کتاب از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی با استان چهارمحال و بختیاری که استان معین این طرح در سطح کشور است، افتتاح شود.

 

 مدیر ستاد فهمای جنوب کرمان ادامه داد: برقراری ارتباط تلفنی با کانون ها در خصوص ثبت و به روز رسانی اطلاعات کتابخانه ها و نیز ترغیب کتابداران به شرکت در دوره آموزشی کتابداران یکی دیگر از برنامه هایی است که از سوی ستاد هماهنگی کانون های مساجد جنوب کرمان به طور جدی پیگیری می شود.

 

وی عنوان کرد: علاوه بر این کانون های فرهنگی هنری مساجد جنوب کرمان در راستای بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی می توانند پوستر، موشن گرافیک، اینفوگرافیک، عکس و فیلم از اجرای طرح شنبه های کتاب تهیه کرده و با استفاده از بستر فضای مجازی در قالب «# شنبه های-کتاب-مساجد» در صفحه کانون مساجد و گروه ها منتشر کنند.

 

خوبی زاده ابراز کرد: انتشار فایل های مربوط به فرمایشات مقام معظم رهبری، مسئولین استانی، شخصیت ها و افراد صاحب نظر در خصوص اهمیت کتاب و کتابخوانی یکی دیگر از ویژه برنامه هایی است که می توان در قالب این پویش اجرا کرد.

 

مدیر ستاد فهمای جنوب کرمان بیان کرد: تکریم فعالان حوزه کتاب در قالب طرح سه شنبه های تکریم تا پایان هفته کتاب در سطح کانون ها و ستاد و همچنین بازدید میدانی یا ارتباط تصویری با کتابخانه های برتر استان از دیگر برنامه های بزرگداشت این هفته است.


وی اضافه کرد: علاوه بر این قرار است فیلم هایی از معرفی کتاب های مفید و ارزشمند توسط مسئولین تهیه شده و علاوه بر بارگذاری در سامانه بچه های مسجد، در سطح فضای مجازی نیز منتشر شده تا از این طریق به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی کمک شود.


خوبی زاده با اشاره به برگزاری مسابقات کتابخوانی، اظهار کرد: قصد داریم از ظرفیت کانون فرهنگی هنری فاطمه ها که عمده فعالیت های آن حول محور کتاب و کتابخوانی است برای برگزاری مسابقات استانی کتابخوانی استفاده کنیم.


مدیر ستاد فهمای جنوب کرمان در خاتمه عنوان کرد: ترغیب اعضای کانون ها نسبت به مشارکت گسترده در مسابقات کتابخوانی موجود در سامانه از جمله زنی که پیامبر بود، جاذبه حسینی و امام حسین (ع) از دیگر برنامه های بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی در سطح کانون های مساجد جنوب کرمان است.