افتتاح مجازی کتابخانه ولایت کانون امیرالمومنین کهنوج
افتتاح مجازي کتابخانه ولايت کانون اميرالمومنين کهنوج
به مناسبت هفته کتاب؛

افتتاح مجازی کتابخانه ولایت کانون امیرالمومنین کهنوج

طي برقراري ارتباط زنده تصويري با مدير ستاد فهما جنوب استان کرمان، کتابخانه ولايت کانون فرهنگي هنري اميرالمومنين (ع) کهنوج افتتاح شد.
شناسه خبر : 19880 تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۰۷:۱۷

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از جنوب استان  کرمان، روز سه‌شنبه 27 آبان، شهر کهنوج میزبان افتتاح کانون فرهنگی هنری امیرالمومنین(ع) بود؛ این مراسم طی برقراری ارتباط زنده تصویری برگزار شد.

 


«مجید خوبی زاده» در این مراسم ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی، گفت: هم اینک با افتتاح مجازی کتابخانه ولایت، تعداد کتابخانه های کانون های مساجد جنوب کرمان به ۳۶ کتابخانه افزایش یافت.

 


مدیر ستاد فهمای جنوب کرمان با اشاره به اهتمام ویژه در پیشبرد اهداف رویداد ملی فهما، خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی یکی از برنامه های اصلی دومین رویداد ملی فهما است که این ستاد برای تحقق این مهم تلاش می کند.

 

وی ابراز کرد: هر ساله هفته کتاب و کتابخوانی بهانه ای است تا فعالان و دوستداران حوزه کتاب تا با آمادگی بیشتری با طرح ها و ایده های جدید در این عرصه فعالیت کنند.

 

خوبی زاده روش های سنتی در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین نسل جوان را ناکارآمد برشمرد و افزود: اگر بخواهیم با توجه به شرایط کنونی نسل جوان را نسبت به کتاب و کتابخوانی ترغیب و تشویق کنیم باید طرح و ایده های نو داشته باشیم چرا که امروز شاید برنامه های سنتی گذشته نتیجه مطلوبی در این حوزه نداشته باشد پس لازم است که کانون ها طرح و ایده های نو در این خصوص را در دستور کار خود قرار دهند.

 

مدیر ستاد فهمای جنوب کرمان در خاتمه عنوان کرد: از آنجایی که تعدادی از کانون های مساجد این منطقه تاکنون در حوزه کتاب و کتابخوانی موفق عمل کرده اند بنابراین در تلاش هستیم تا با استفاده از ظرفیت این کانون ها برنامه های ترویج کتابخوانی را در منطقه با جدیت دنبال کنیم.