تجلیل از سه رابط برتر کانون‌های فهمای جنوب کرمان
تجليل از سه رابط برتر کانون‌هاي فهماي جنوب کرمان

تجلیل از سه رابط برتر کانون‌های فهمای جنوب کرمان

در جريان برگزاري بيست و هشتمين سال‌روز تاسيس کانون هاي فرهنگي هنري مساجد در جنوب کرمان، از سه رابط برتر تجليل شد.
شناسه خبر : 26046 تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۶:۱۹

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه اي (فهما) از جنوب استان کرمان ؛ امروز ۲۰ اسفند مراسم بزرگداشت بيست و هشتمين سالروز تاسيس کانون هاي فرهنگي هنري مساجد با حضور مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي جنوب کرمان در سالن کنفرانس اين اداره کل برگزار شد.

 

«مجيد خوبي زاده» در اين مراسم، ضمن عرض خيرمقدم و تبريک ۱۸ اسفند، گفت: در نظر داريم در اين مراسم از برترين هاي فهماي جنوب کرمان از جمله رتبه هاي اول تا سوم برتر شهرستاني و استاني و نيز ۳ رابط برتر تجليل کنيم.

 

مدير ستاد فهماي جنوب کرمان با بيان اين مطلب که براي پيشبرد برنامه هاي کانون هاي مساجد شبکه اي از رابطين فهما تشکيل شده است، خاطرنشان کرد: در سطح کانون هاي فرهنگي هنري  جنوب کرمان ۲۴ رابط فهما در طرح ملي ايران قوي همکاري داشته اند و امروز از ۳ رابط برتري که بيشترين همکاري را با ما را در اجراي اين طرح ملي داشته اند، تجليل مي شود.

 

خوبي زاده يادآور شد: در اولين رويداد ملي فهما که سال گذشته برگزار شد بچه هاي مسجدي فعاليت هاي خود را در سامانه بچه هاي مسجد بارگزاري کرده و امسال نيز در دومين رويداد ملي فهما بچه هاي مسجد در قالب طرح ملي ايران قوي فعاليت کرده و گزارش عملکرد فعاليت هاي خود را در اين سامانه بارگزاري کردند.

 

مدير ستاد فهماي جنوب کرمان بيان کرد: در راستاي اجراي طرح ملي ايران قوي کانون هاي فرهنگي هنري مساجد در ۳ شبستان فرهنگ، هنر و نوآوري فعاليت کرده و اين شبستان ها داراي پ ۱۲ رواق نور، کتاب، رسانه، سرود، فيلم، نمايش، ترنج، قلم، کارآفريني، فن آوري، دانش و همدلي بودند.

 

وي ابراز کرد: علي رغم مشکلاتي که بر سر راه فعاليت کانون هاي مساجد جنوب کرمان در اجراي طرح ملي ايران قوي بود اما خوشبختانه پنج کانون فرهنگي هنري به مرحله نيمه نهايي داوري اين طرح ملي راه يافتند.

 

خوبي زاده با بيان اين مطلب که جنوب کرمان داراي ۵۰۰ کانون فرهنگي هنري است، خاطرنشان کرد: از ابتداي سال جاري تاکنون ۱۵۱ کانون فرهنگي هنري با ثبت درخواست در سامانه بچه هاي مسجد موفق به اخذ مجوز الکترونيکي شده اند و بر اساس درخواست ائمه جماعات و مسئولين هيئت امناي مساجد فاقد کانون فرهنگي هنري، تعداد ۱۵ درخواست تاسيس کانون فرهنگي هنري در اين سامانه ثبت شد.

 

مدير ستاد فهماي جنوب کرمان عنوان کرد: طرح ملي سه شنبه هاي تکريم يکي از برنامه هايي است که امسال آغاز شده و مي تواند ماندگار شود، اين طرح ملي سه شنبه هر هفته با تجليل از خانواده هاي معظم شهدا، ايثارگران و نخبگان مسجدي برگزار مي شود.

 

وي اظهار کرد: طرح شنبه هاي با کتاب مساجد نيز با هدف ترويج فرهنگ کتاب و کتابخواني در سطح کانون هاي فرهنگي هنري مساجد جنوب کرمان بسته به شرايط کرونايي به صورت حضوري و يا مجازي برگزار مي شود.

 

خوبي زاده با بيان اين مطلب که در سال جاري ۲ ويژه برنامه نيز توسط ستاد هماهنگي کانون هاي مساجد جنوب کرمان اجرا شد، افزود: طرح نهج البلاغه خواني يکي از اين ويژه برنامه ها است که به منظور آشنايي با نهج البلاغه و ترويج معارف اين کتاب اجرا شده و بر همين اساس ۲۰ گروه در بستر فضاي مجازي با مشارکت ۳۰۰ نفر از مديران کانون هاي فرهنگي هنري مساجد، تشکيل شده است.

 

مدير ستاد فهماي جنوب کرمان عنوان کرد: از آنجايي که اين طرح نتايج مطلوبي در بر داشته است بنابراين دانشگاه علوم پزشکي، بسيج و سپاه نيز به دنبال اجراي طرح نهج البلاغه خواني هستند.

 

وي با اشاره به اين که طرح خيرات قرآن خيراتي ماندگار يکي ديگر از برنامه هاي اين ستاد است که با هدف تامين قرآن مورد نياز مساجد و منازل فاقد قرآن کريم برگزار شد، يادآور شد: بر همين با استفاده از ظرفيت خيرين ۲ هزار و ۵۰۰ جلد ويژه منازل، ۵۰۰ مفاتيح و يکهزار جلد قرآن کريم در بين کانون هاي فرهنگي هنري مساجد مناطق محروم توزيع شد.

 

خوبي زاده ابراز کرد: پيک کتاب رسان طرح و ايده اي ابتکاري از سوي کانون فرهنگي هنري مصباح جيرفت با هدف معرفي کتاب و ترويج فرهنگ کتاب و کتابخواني اجرا شده و اين کانون فرهنگي هنري اين ايده را به صورت فيلم درآورده و با حضور در جشنواره عمار، موفق به کسب رتبه برتر شد.